LOKAL SPRZEDAŻ Warszawa Mazowieckie LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Dochodowy biurowiec Warszawa | ROI 8%

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
41 400 000 PLN
Cena za m2
6 900 PLN
Powierzchnia
6 000 m2
Przeznaczenie
Biurowe
Przeznaczenie dodatkowe (lokal)
Handlowo/Usługowe, Medyczne, Inne, Inne
Stan budynku
Dobry
Rynek
Wtórny
Rodzaj budynku
Budynek biurowy
Numer oferty
9433/2450/OLS

Opis nieruchomości

Poszukujesz stabilnego gotowca inwestycyjnego, chcesz ulokować kapitał w budynek komercyjny w Warszawie i mieć zrównoważony miesięczny dochód z wynajmu nieruchomości?

DOCHODOWY I W 100% WYAJĘTY
BUDYNEK BIUROWY
NA SPRZEDAŻ

WARSZAWA - 6 000 M2 - 85 MIEJSC PARKINGOWYCH – DOCHÓD 276 000 PLN MIESIĘCZNIE - STOPA ZWROTU 8% - DOSKONAŁA KOMUNIKACJA MIEJSKA - BLISKOŚĆ CENTRUM MIASTA I LOTNISKA - ROZPOZNAWALNI NAJEMCY – ŚREDNIEJ WIELKOŚCI BIUROWIEC KLASY B – STAN DOBRY – 25-LETNI BIUROWIEC – 100% WYNAJĘTY – BEZ PROWIZJI

Atrakcyjniejsza cena:
Było - 43 000 000 PLN
Jest - 41 400 000 PLN
Akt notarialny przed wakacjami - 40 000 000 PLN

UWAGA!
Ze względu na poufność oferty mogę przedstawić dokładną lokalizację, zdjęcia, szczegóły dotyczące najemców, księgi przychodów i rozchodów, przeglądów budynku dopiero po podpisaniu Umowy o zachowaniu poufności (NDA). Umowa ma na celu zabezpieczenie Najemców budynku przed publikowaniem dyskretnych informacji na ich temat. To standardowa procedura przy sprzedaży tego typu nieruchomości. Umowa jest krótka i zabezpiecza dwie zainteresowane strony – Sprzedającego i Kupującego. Jednakże mimo to postaram się teraz jak najlepiej przybliżyć ogólne informacje dotyczące tego budynku. Zdjęcia ilustracyjne - oddają charakter i standard budynku.

Dlaczego ten budynek jest dobrą inwestycją?

LOKALIZACJA
Budynek znajduje się w miejscu o bardzo dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodów, dzięki temu jest widoczny dla tysięcy osób przechodzących i przejeżdżających codziennie obok niego. Widoczność biurowca dla tylu osób sprawia, że elewacja budynku może być wykorzystywana jako powierzchnia reklamowa co zapewnia dodatkowy przychód z jej najmu i zwiększenie rentowności inwestycji. Aktualni najemcy nieruchomości już teraz bardzo chętnie wykorzystują taką możliwość co zwiększa ich widoczność i prestiż, a sama nieruchomość zwiększa swoje wpływy z najmu.

Lotnisko Chopina - największy port lotniczy w Polsce. Bliskość tak dużego lotniska sprawia, że Najemcami budynku są firmy zagraniczne o uznanej pozycji rynkowej, które doceniają dostanie się na lotnisko w 10 minut na swój przelot do Barcelony czy Nowego Jorku lub w drugą stronę – zaraz po przylocie mogą znaleźć się na biznesowym spotkaniu w swojej siedzibie w Warszawie.

W pobliżu znajduje się wiele ważnych arterii komunikacyjnych, w tym główne drogi wylotowe z miasta, którymi bez korków dostaniemy się w 3h do Poznania czy Krakowa lub w 4h do Gdańska. Dzięki temu najemcami budynku mogą być firmy z innych miast, które chcą założyć nową siedzibę lub oddział w Warszawie

W okolicy znajdują się również przystanki autobusowe, tramwajowe i stacja kolei podmiejskiej, co sprawia że biurowiec jest świetnie skomunikowany z centrum Warszawy czy poszczególnymi dzielnicami. Pracownicy biura, którzy jadą z centrum Warszawy, szybko dostaną się do budynku komunikacją miejską nawet w godzinach szczytu.

CHARAKTERYSTYKA NIERUCHOMOŚCI
Nieruchomość o łącznej powierzchni wynajmowalnej to około 6 000 m2. Powierzchnia rozłożona jest w równych częściach na każdej z kondygnacji. Wysokość budynku to około 25 m. Sprawia to, że budynek jest średniej wielkości biurowcem który może zaoferować najemcom konkurencyjną stawkę cenową za metr kwadratowy biura i wyróżnieniem się na tle innych, droższych budynków.
Ładnie wyremontowane powierzchnie wspólne oraz standard powierzchni biurowych zapewnia najemcom duży komfort pracy przez co budynek chętnie wybierany jest przez najemców – o czym świadczy 100% obłożenie budynku.

W budynku znajdują się biura o łącznej powierzchni około 4500 m². Powierzchnie usługowe na parterze i niewielkie magazynki to około 1500 m2. Parking podziemny pomieści 85 samochodów osobowych. Wszystkie miejsca parkingowe są wynajmowane. Ze względu na duży ruch w okolicy i niewiele miejsc parkingowych nawet w miejskiej płatnej strefie parkowania, miejsca parkingowe w budynku zawsze są oblegane i chętnie wynajmowane nie tylko przez najemców biurowca.

Budynek to biurowiec klasy B. Co to oznacza? Biurowiec jest jak używany samochód, ma już swój przebieg i widoczne są ślady użytkowania – ale nadal jeździ. Ten budynek opisałbym podobnie. Jest zadbany, spełnia swoją funkcję i przynosi zyski, natomiast ma 25 lat, wymaga konserwacji i napraw, a w przyszłości potrzebne będą nakłady finansowe na wymianę instalacji budynkowych czy remont garażu.

Budynek położony jest na regularnej działce w kształcie zbliżonym do kwadratu o powierzchni 2000 m2. Właścicielem działki jest Skarb Państwa, na której zostało ustanowione prawo Użytkowania Wieczystego. Koszt Użytkowania Wieczystego jak i wszystkie inne wydatki związane z nieruchomością (podatek od nieruchomości, ubezpieczenie utrzymanie), tak jak wspominałem na samym początku, podam po podpisaniu umowy o zachowaniu poufność. Ogólny zarys finansów poniżej.

DOCHODY I CENA INWESTYCJI
Biurowiec jest unikalny na rynku nieruchomości biurowych ze względu kluczową kwestię przy wynajmie takich powierzchni, a mianowicie – w budynku nie ma już co wynajmować. 100% obłożenie nieruchomości powoduje, że w pełni maksymalizujemy zyski. Umowy najmu z obecnymi najemcami są wieloletnie i z możliwością przedłużenia. Najemcy płacą określoną stawkę czynszu najmu, a do tego pokrywają koszty związane z prowadzeniem i eksploatacją budynku. Miesięczny dochód z budynku to 276 000 PLN miesięcznie.

Cena sprzedaży budynku to 41 400 000 PLN netto. Możliwa jest sprzedaż w EURO tj. przy kursie 4,3 zł - 9 627 906,98 EUR. Przy tej cenie rentowność i stopa zwrotu z inwestycji to 8%.
Cena za m2 powierzchni wynajmowalnej to około 6 900 PLN (1 604 EUR). Istnieje możliwość sprzedaży budynku lub całej spółki, w której skład wchodzi nieruchomość.

PROMOCJA. Ze względu na nowe inwestycje Sprzedającego zależy nam na przeprowadzeniu transakcji do wakacji, dlatego jeżeli podpiszemy akt notarialny przed ich rozpoczęciem – cena sprzedaży to 40 000 000 PLN netto (9 302 325,58 EUR).

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Wynagrodzenie pośrednika pokrywane jest przez Sprzedającego.

Znasz kogoś kto może być zainteresowany taką ofertą? Wyślij mu ją, a jeżeli dojdzie do transakcji wypłacimy Ci 50 000 PLN netto za polecenie naszej oferty!

Nigdy nie kupowałeś takiej nieruchomości? Nie martw się, we wszystkim możemy Ci pomóc. Posiadamy 25 lat doświadczenia na warszawskim rynku nieruchomości inwestycyjnych i poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy zakupu gwarantując bezpieczeństwo transakcji. Współpracujemy z firmami, które wykonują odpowiednie audyty prawne, finansowe i techniczne nieruchomości. Polecimy najlepsze rozwiązania i zaproponujemy korzystne warunki współpracy.

Zainteresowany? Pisz lub dzwoń!

Jeśli poszukujesz innej oferty to sprawdź naszą stronę internetową. Posiadamy wiele równie atrakcyjnych nieruchomości na sprzedaż, które mogą Ci się spodobać.

Parametry dodatkowe

  • Recepcja: Tak
  • Monitoring: Tak
  • Ochrona: Tak
  • Alarm: Tak
  • Światłowód: Tak
  • Czujniki dymu: Tak
  • Klimatyzacja: Tak
  • Podwieszane sufity: Tak

Kontakt

Michał Mielnik

Michał Mielnik

Telefon:
+48600309185
Email:
[email protected]

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę LOCUS s.c. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest LOCUS s.c. z siedzibą przy ul. Plac Trzech Krzyży 3 00-535 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres [email protected]czytaj więcej