Kupno zabytkowej nieruchomości z agencją Locus

Na polskim rynku nieruchomości dominują inwestycje relatywnie nowe. Stąd kupno zabytkowej nieruchomości może jawić się jako ciekawa alternatywa dla potencjalnych nabywców. Tę okazję zaś można zrealizować z biurem Locus, które posiada w swoim portfolio ofert właśnie takie lokum.

            Biuro nieruchomości Locus oferuje kupno zabytkowej nieruchomości, która znajduje się na warszawskiej Pradze. Jest to lokal w willi, której łączna powierzchnia wynosi niemal 300 m.kw. Powstała ona w roku 1931, jej projektantem zaś był znany warszawski architekt Bohdan Pniewski. Co warto zaznaczyć, dom ten był jedną z pierwszych nieruchomości w tej okolicy zaprojektowanych w stylu modernistycznym.

Budynek w znacznym stopniu ucierpiał jednak podczas II wojny światowej w wyniku bombardowań z września 1939 roku. Zewnętrzny wygląd budynku został natomiast odrestaurowany dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku, z zachowaniem jego oryginalnego projektu. To, co wówczas jednak zmieniono, to wewnętrzny rozkład powierzchni. W ramach renowacji willi, nieruchomość podzielono bowiem na cztery oddzielne segmenty mieszkalne.

fot. Mat. Locus.pl

Co ponadto nadaje wyjątkowości ofercie to fakt, że w środku zachowano elementy oryginalnego wyposażenia willi. Wystrój wnętrza budynku pozwala więc przenieść się nam prosto do lat trzydziestych. Klatkę schodową oraz łazienki wykończone zostały przy użyciu marmuru, co nadaje projektowi ponadto luksusowego i eleganckiego charakteru.

fot. Mat. Locus.pl

Biuro nieruchomości Locus oferuje sprzedaż jednego z czterech segmentów willi. Wolumen jego powierzchni wynosi 220 m.kw., rozłożone na dwóch kondygnacjach naziemnych. Lokal przeszedł ponadto generalny remont, w ramach którego wymieniono między innymi instalacje, okna oraz parkiety. Odnowiono również łazienki oraz kuchnię. Miejsce to znajduje się zatem w idealnym stanie.

fot. Mat. Locus.pl

Oferta obejmuje natomiast sześć pokoi, z których powierzchnia największego liczy sobie 30 m.kw. Najmniejszy z nich zaś ma 20 m.kw. Nieruchomość składa się również z trzech łazienek, w pełni wyposażonej kuchni i jadalni oraz dwóch balkonów i tarasu o powierzchni 70 m.kw. Dodatkowo segment zawiera kryty garaż z miejscem na jeden samochód oraz trzy miejsca postojowe na terenie ogrodu.

fot. Mat. Locus.pl

Kupno zabytkowej nieruchomości tego typu nie musi jednak mieć na celu zaadaptowanie jej jedynie do celów mieszkaniowych. Segment ten idealnie sprawdzi się również jako powierzchnia na eleganckie biuro. W budowli znajduje się bowiem między innymi okablowanie komputerowe. Całość kompleksu zaś strzeże ponadstandardowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

Willa ulokowana jest na Saskiej Kępie, na ulicy Rzymskiej, w spokojnej okolicy. Natomiast więcej informacji i szczegółów na temat oferty, jak i możliwość kontaktu z dedykowanym jej agentem, można znaleźć TUTAJ.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest LOCUS s.c. z siedzibą przy Plac Trzech Krzyży 3, 00-535 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres [email protected]czytaj więcej