Biurowiec na wynajem - Warszawa, Śródmieście

Śródmieście

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Rok budowy
1712
Powierzchnia
3 211 m2
Numer oferty
89/2450/BB

Opis nieruchomości

Wyjątkowy budynek oferujący w swych zabytkowych wnętrzach nietuzinkowe powierzchnie biurowe do wynajęcia w których poczujesz klimat historycznej Warszawy. Prestiżowa lokalizacja, niebanalna klasycystyczna architektura, przestronne wysokie pomieszczenia to tylko nieliczne powody dla których warto zainteresować się tym budynkiem.

Informacje podstawowe:

Wolnostojący gmach o powierzchni całkowitej 3211 mkw rozlokowanej w piwnicy ( 640 mkw), na parterze (742 mkw) , I piętrze ( 977 mkw) i II piętrze ( 851 mkw).
Na parterze przestronny wysokie lobby, reprezentacyjna klatka schodowa na piętro oraz przestrzeń podzielona na różnej wielkości pomieszczenia. Jedna winda obsługująca nadziemne kondygnacje.
I piętro - przepiękne sale mogące służyć zarówno jako pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne lub do spotkań klubowych.
II piętro - typowy układ pomieszczeń biurowych po obu stronach korytarza.

Parking: przed budynkiem płatny parking mieszczący ok 50 samochodów, na tyłach budynku płatny parking na ok 200 samochodów.

Komunikacja: w pobliżu zarówno tramwaje, autobusy jak i linie metra ( Pl. Bankowy lub Rondo ONZ - ok. 8 min. na piechotę).

Rys historyczny: Budowa Pałacu została ukończona w 1712 roku. W 1790 roku pałac kupił Aleksander Lubomirski. W następnych trzech latach rezydencja została przebudowana w stylu klasycystycznym. Zgodnie projektem Jakuba Hempla między innymi dodano na froncie budynku kolumnadę składającą się z 10 potężnych filarów. W kolejnych latach budynek wielokrotnie zmieniał właściciela. W okresie II Wojny Światowej został spalony, a po jej zakończeniu odbudowany w 1950 roku.

W 1970 roku zdecydowano o przesunięciu Pałacu w celu zasłonięcia Hali Gwardii i zamknięcia perspektywy Ogrodu Saskiego. W efekcie operacji budowla została przesunięta o 74 stopnie.
Wiecej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Lubomirskich_w_Warszawie i http://www.pzitb.bialystok.pl/poprzednia_strona/artykulprzesunieciepalacu.html

Kontakt

Jarosław Gabler

Jarosław Gabler

Telefon:
+ 48 602 232 667
Mobile:
602-232-667
Email:
[email protected]
Numer licencji:
2448

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę LOCUS s.c. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest LOCUS s.c. z siedzibą przy ul. Plac Trzech Krzyży 3 00-535 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres [email protected]czytaj więcej