Blue Tower ma nowego najemcę. W negocjacjach brał udział przedstawiciel agencji Locus - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Blue Tower ma nowego najemcę. W negocjacjach brał udział przedstawiciel agencji Locus

24 lutego 2024

Biuro o łącznej powierzchni 2100 m.kw. w biurowcu Blue Tower zajmie jedna z instytucji m.st. Warszawy. W negocjacjach dotyczących procesu najmu uczestniczył Hubert Sabała, reprezentujący agencję nieruchomości Locus. To istotny sukces zawodowy – zarówno osobisty, jak i dla całej firmy. Przyjrzymy się zatem temu, co może zaoferować ta lokalizacja.

Blue Tower, fot. mat. locus.pl
Blue Tower, fot. mat. locus.pl

Biurowiec Blue Tower jest jedną z najbardziej charakterystycznych warszawskich budowli tego typu. Powstał w 1991 roku, choć pierwsze plany zagospodarowania jego terenu wieżowcem sięgają połowy lat 60. Swoją nazwę natomiast zawdzięcza on szklanej elewacji, odbijającej barwę nieba. Owa elewacja wykonana jest ze specjalnego szkła refleksyjnego typu float, co właśnie potęguje wspomniany efekt. Warto również nadmienić, że Blue Tower był pierwszym budynkiem w Polsce, w którego budowie zastosowano tego typu materiał. Przeszklenie to nie jest jednak tylko walorem estetycznym, lecz umożliwia również dużą ekspozycję wnętrz na naturalne, korzystne dla zdrowia światło dzienne.

Blue Tower liczy sobie aż 27 kondygnacji, co przekłada się na 120 metrów wysokości. Wieżowiec oferuje łącznie ponad 24 000 m.kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zaprojektowanej w sposób umożliwiający najemcom jej elastyczną aranżację. Na parterze budynku ponadto znajdują się lokale usługowe i gastronomiczne, oferujące atrakcyjny sposób spędzania czasu po zakończonym dniu pracy.

Wieżowiec mieści się na warszawskim Śródmieściu, w bezpośredniej okolicy Placu Bankowego. To jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych stolicy, co zapewnia Blue Tower dogodne skomunikowanie z resztą miasta. Lokalizacja ta gwarantuje sprawny dojazd również dla osób korzystających na co dzień z transportu publicznego, ponieważ biurowiec mieści się w najbliższej okolicy stacji metra Ratusz Arsenał oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Na samej komunikacji atuty lokalizacji biurowca się jednak nie kończą. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bowiem warszawska Starówka czy Ogród Saski, a więc jedne z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia, jakie oferuje nasza stolica. Dzięki temu, infrastruktura gastronomiczno-usługowa jest w tym regionie bardzo rozwinięta.

Możliwość udziału w procesie najmu powierzchni biurowej tak znanego, atrakcyjnego wieżowca jest dowodem na duże zaufanie, jakim cieszy się agencja nieruchomości Locus. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Panu Hubertowi Sabale i całej firmie za ten istotny sukces. Więcej informacji i szczegółów na temat tej lokalizacji, wraz z ofertą i warunkami najmu znajdują się TUTAJ.