Dom czy mieszkanie - w co lepiej jest zainwestować? - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Dom czy mieszkanie – w co lepiej jest zainwestować?

26 marca 2024

Kupno nieruchomości jest przedsięwzięciem o dużej skali. Nie dziwi zatem potrzeba dobrego przemyślenia takiej decyzji. Dlatego bardzo często w takiej chwili może nasunąć się pytanie – dom czy mieszkanie? W co lepiej jest zainwestować?

By dobrze wybrać charakter nieruchomości, jaką chcemy nabyć, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Pierwszym z nich powinno być ustalenie własnych wymagań i potrzeb. I tak przykładowo dla kogoś z bardziej liczebną rodziną odpowiednie będzie lokum o większym metrażu – a w tej dziedzinie zdecydowanie lepszy jest wolnostojący dom. Takie nieruchomości są niezwykle popularne szczególnie na obrzeżach dużych miast – oferują one bowiem nie tylko możliwość cieszenia się urokami życia poza zgiełkiem metropolii, bez konieczności rezygnacji z pracy lub nauki w nim.

Lokalizacja bywa jednak pewnego rodzaju „piętą achillesową” większości domów. Bowiem im dalej od miasta lub jego centrum są one położone tym analogicznie rośnie czas potrzebny na dojazd – nawet pomimo dobrze rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej. Dlatego Ci, którzy zmuszeni są spędzać dużo czasu w centrum miasta lub jego okolicach, powinni rozważyć ewentualne zainwestowanie w dom.

Odpowiadając na pytanie „dom czy mieszkanie” należy również poruszyć temat finansów. W pierwszej chwili może nam się wydawać, że mniejszy wydatek poniesie się w przypadku zakupu mieszkania. Jednak nic bardziej mylnego. Przy obecnych cenach jednego m.kw. lokum mieszkalnego bowiem okazuje się, że tańszym rozwiązaniem jest inwestycja w budowę domu. Cena jednego m.kw. jest tu bowiem często o około 10 000 zł niższa niż w przypadku mieszkania – a to naprawdę duża różnica.

Zakup domu oferuje również nieporównywalnie więcej swobody. Nabywając mieszkanie należy bowiem liczyć się z faktem, że stajemy się właścicielami jedynie części większej nieruchomości, którą jest blok. Tymczasem przy zakupie domu mamy znacznie więcej wolności, niejako decydując o finalnym kształcie projektu naszej nieruchomości. To istotny atut, o którym nie należy zapominać

Agencja nieruchomości Locus wychodzi na przeciw potrzebom zarówno tym chcącym zainwestować w zakup mieszkania, jak i tym pragnącym nabyć dom. W jej portfolio bowiem znaleźć można naprawdę atrakcyjne oferty, obejmujące oba typy nieruchomości. Więcej informacji znaleźć można pod TYM linkiem