Dom pod Warszawą - alternatywa dla życia w stolicy - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Dom pod Warszawą – alternatywa dla życia w stolicy

17 lutego 2024

Warszawa, jako stolica Polski, jest jej biznesowym i gospodarczym sercem. Nie dziwi zatem fakt, że ściąga ona rzesze ludzi poszukujących pracy lub chcących rozwijać własne przedsiębiorstwa. Warto jest się jednak w takim przypadku zastanowić nad miejscem zamieszkania. Czy dom pod Warszawą może być atrakcyjną alternatywą dla życia w stolicy?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć taką opcję. Wystarczy chociażby zwrócić uwagę na sam fakt charakterystyki obu tych lokalizacji. Życie w mniejszym mieście jest w stanie zapewnić więcej spokoju i wytchnienia, zwłaszcza w porównaniu z buzującą życiem i energią Warszawą. To istotne udogodnienie dla każdego, kto potrzebuje częstszego odpoczynku od wielkomiejskiej atmosfery.

Istotną rolę odgrywa również kwestia cen. Kwoty potrzebne na zakup mieszkania lub domu w Warszawie mogą często znacząco różnić się od tych w miejscowościach okolicznych. Dlatego niejednokrotnie za te same pieniądze jesteśmy w stanie kupić lub wynająć większe metrażowo mieszkanie (lub dom) pod Warszawą. To szczególnie atrakcyjna wizja dla każdego, komu zależy na posiadaniu bardziej przestronnej powierzchni do życia.

Coraz mniejszym problemem jest również kwestia komunikacji. Obecnie dojazd do Warszawy z takich miejsc jest już mniejszym problemem niż kiedyś, z uwagi na ciągłą rozbudowę infrastruktury i nowe inwestycje w tym zakresie. Dlatego zakup lub wynajem nieruchomości mieszkalnej w podwarszawskich miejscowościach nie musi wcale oznaczać konieczności rezygnacji z pracy w stolicy.

W świetle tych argumentów, inwestycja w podwarszawskie lokum mieszkalne wydaje się być naprawdę ciekawą i atrakcyjną możliwością.

Agencja Locus posiada w swoim portfolio ofert właśnie taką nieruchomość. To elegancki i luksusowy dom pod Warszawą, w miejscowości Izabelin, oddalonej o około 25 km od centrum stolicy. Pomimo odległości dom położony jest w miejscu zapewniającym dogodny dojazd do Warszawy. To zaś jest istotną informacją dla wszystkich pracujących na co dzień w stolicy.

Dom Izabelin, fot. Mat. locus.pl
Dom Izabelin, fot. Mat. locus.pl

Ta wolnostojąca nieruchomość znajduje się na działce o łącznej powierzchni 1409 m.kw. Na posesji mieszczą się ponadto dwa domki gospodarcze połączone altaną, do których doprowadzony jest prąd. Sam główny dom zaś liczy sobie 500 m.kw. powierzchni, rozłożonej na siedem pokoi i garaż przeznaczony na 2 miejsca parkingowe.

Dom składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze znajduje się między innymi łazienka, kuchnia czy salon z tarasem i jadalnia z wyjściem na oranżerię. Ten poziom został zaprojektowany w taki sposób, by służył on niejako za część dzienną domu. Ów efekt wzmacnia dodatkowo kolorystyka ścian i zastosowanie nasyconych odcieni zieleni, brązu, błękitu i beżu. Na piętrze natomiast mieszczą się 4 sypialnie, pralnia, garderoba oraz pokój do ćwiczeń z jacuzzi. Tam jednak kolorystyka ścian jest inna – dominują bowiem wyciszające barwy jasne i biel.

Wnętrze domu w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Jadalnia z wyjściem na oranżerię, fot. Mat. locus.pl
Wnętrze domu w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Salon, fot. Mat. locus.pl
Wnętrze domu w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Jedna z sypialń, fot. Mat. locus.pl

Na szczególną uwagę zasługują jednak detale wykończeniowe domu. Wyjątkowości tej nieruchomości dodaje między innymi użycie kamieni szlachetnych czy wysokiej jakości dolnośląskiego marmuru. Uzupełnieniem ich są drewniane parkiety i terakoty w łazienkach. W domu zamontowano również specjalne okna, które przepuszczają więcej naturalnego światła dziennego do wnętrz, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie domowników. Dodatkowego stylu i elegancji nieruchomości dodaje również witraż z motywem kwiatowym, znajdujący się na suficie holu na piętrze.

Wnętrze domu w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Hol, fot. Mat. locus.pl
Wnętrze domu w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Hol z witrażem, fot. Mat. locus.pl

Atutem tej nieruchomości jest również jej otoczenie. Dom okala bowiem zielony teren, co pozwala jego mieszkańcom cieszyć się możliwością bezpośredniego obcowania z przyrodą. Kolejnym niejako wyrazem owego obcowania jest sposób zaaranżowania oranżerii. W okresie zimowym bowiem może ona nadal pełnić rolę przydomowego ogrodu, co zapewnia szansę na nieprzerwaną obecność „zieleni” w życiu domowników przez cały rok.

Oranżeria, fot. Mat. locus.pl
Oranżeria, fot. Mat. locus.pl
Dom w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl
Dom w Izabelinie, fot. Mat. locus.pl

Ten podwarszawski dom jest naprawdę atrakcyjną ofertą dla wielu potencjalnych nabywców. Pozwala on bowiem cieszyć się urokami życia z dala od wielkomiejskiego zgiełku, z jednoczesną możliwością dogodnego i sprawnego dojazdu do Warszawy i czerpania korzyści z tego wynikających. Ponadto jego luksusowy i wyjątkowy charakter może tylko dodać mu atrakcyjności w oczach potencjalnych nabywców.

Więcej szczegółów i informacji dotyczących tej nieruchomości, wraz z kontaktem do dedykowanego jej agenta, znaleźć można TUTAJ.