Gdzie mieszkać pod Warszawą? Najlepsze opcje - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Gdzie mieszkać pod Warszawą? Najlepsze opcje

11 kwietnia 2024

W marcu bieżącego roku średni koszt jednego metra kwadratowego mieszkania przekroczył w stolicy poziom 18 000 złotych. Jest to wyraz stałego wzrostu cen lokali mieszkalnych, który obserwujemy już od pewnego czasu. W obliczu tak wysokich sum nie dziwi więc fakt chęci szukania nieruchomości poza stolicą lub w jej najbliższym sąsiedztwie. Nasunąć może się zatem w tym miejscu pytanie – gdzie mieszkać pod Warszawą?

Jeśli wziąć pod lupę ceny nieruchomości mieszkalnych w miejscowościach podwarszawskich, szybko zdamy sobie sprawę, że są one wyraźnie niższe. I tak w wielu przypadkach mowa tu o różnicy rzędu od około 7000 złotych, do nawet 10 000. W zestawieniu cen mieszkań najtaniej wypada Góra Kalwaria – tam za metr kwadratowy lokum mieszkalnego należy zapłacić średnio około 8400 złotych. Jest to zatem kwota o ponad 10 000 złotych niższa, niż w przypadku lokum w granicach stolicy.

Mniej niż 10 000 złotych za metr kwadratowy wydamy również między innymi w Radzyminie, Wołominie oraz w Kobyłce. Niewiele ponad tę kwotę zapłacimy zaś w Zielonce, Lesznowoli czy Markach. Najdroższą podwarszawską miejscowością jest natomiast Milanówek, gdzie średnio za metr kwadratowy mieszkania należy zapłacić około 13 100 złotych.

O wiele mniejsze różnice zaobserwujemy natomiast w przypadku kupna domów. Sytuacja tu jest inna do tego stopnia, że Warszawa oficjalnie przestała nawet być najdroższym miastem w swojej okolicy. W przypadku cen domów to miano uzyskał Konstancin-Jeziorna, gdzie za metr kwadratowy owej nieruchomości należy zapłacić średnio niemal 11 000 złotych.

Stolica pozostaje jednak drugim najdroższym miejscem w tym zestawieniu. Gdzie natomiast można najtaniej kupić dom? Mniej niż 8000 złotych za m.kw. zapłacimy m.in. w Prażmowie, Pruszkowie, wspomnianej już Górze Kalwarii, Piasecznie czy Łomiankach. Stosunkowo niedrogo wypadają również domy ulokowane w Grodzisku Mazowieckim, Nadarzynie czy Józefowie. Jednak najtaniej jest w Wołominie. By kupić dom, należy w tym miejscu liczyć się bowiem z wydatkiem jedynie około 6600 złotych za metr kwadratowy.

W świetle przytoczonych powyżej widać wyraźnie, że inwestycja w mieszkanie lub dom poza stolicą wymaga najczęściej znacznie mniejszego nakładu finansowego. To niejednokrotnie bardzo istotny atut. Odpowiadając na tę potrzebę klientów, agencja nieruchomości Locus oferuje swoim klientom również takie lokale. Więcej informacji i szczegółów znaleźć można pod TYM LINKIEM.