Lokal na Wilanowie - ciekawy i atrakcyjny pomysł na biznes - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Lokal na Wilanowie – ciekawy i atrakcyjny pomysł na biznes

21 lutego 2024

Wilanów jest jedną z bardziej interesujących dzielnic Warszawy. Wyjątkowości dodaje jej oryginalny charakter, łączący nowoczesne budownictwo tzw. Miasteczka Wilanów z zabytkową, starszą częścią, na którą składa się słynny kompleks pałacowy króla Jana III Sobieskiego. To tętniąca życiem część Warszawy, o wielu obliczach i bogatej ofercie możliwości. Dlatego inwestycja w lokal na Wilanowie może być wartą rozważenia opcją budowy własnego biznesu.

Wilanów znajduje się w południowej części Warszawy. Leży pomiędzy lewym brzegiem Wisły a Ursynowem, zaś jego południowa granica stanowi jednocześnie granicę stolicy. Z tego powodu może się wydawać, że skomunikowanie reszty Warszawy z Wilanowem jest piętą achillesową tego miejsca. Jednak stała rozbudowa infrastruktury usprawniła dojazdy z i do dzielnicy. Niedawno otwarty łącznik między Wilanowem a Ursynowem w sposób znaczący skrócił bowiem czas drogi między tymi dwoma lokacjami. W niedalekiej przyszłości ponadto ukończone zostanie połączone tramwajowe z centrum Warszawy, co również pozytywnie wpłynie na skomunikowanie Wilanowa z resztą miasta.

Kolejnym atutem Wilanowa jest jego bogate życie kulturowe. To coś, co przyciąga do dzielnicy również ludzi niemieszkających w niej na co dzień. Co roku we wrześniu organizowane są bowiem trwające najczęściej 3 dni tzw. „Dni Wilanowa”, czyli szereg wydarzeń i atrakcji kulturalnych wraz z koncertami gwiazd. W ubiegłym roku na wilanowskiej scenie wystąpił chociażby znany zespół „Kult”. To jednak nie wszystko! W dzielnicy bowiem co rusz organizuje się pokazy spektakli teatralnych, wydarzenia rekreacyjno-sportowe czy kameralne koncerty. Nadają one tej części Warszawy naprawdę wyjątkowego charakteru.

Wilanów to jednak nie tylko dzielnica mieszkalna. W kompleksie Royal Wilanów jak i przy ulicy Branickiego mieszczą się bowiem wynajmowane przez firmy biura. Zatem przekrój możliwości i aktywności, jakie oferuje ta dzielnica, jest bardzo szeroki. Należy w tym miejscu dodatkowo wspomnieć, że liczba osób mieszkających na Wilanowie stale rośnie. Pod koniec 2022 przekroczyła ona już 43 000, natomiast docelowo dzielnica ma liczyć nawet 100 000 mieszkańców.

Na Wilanowie możemy już od dłuższego czasu zaobserwować rosnący popyt na wszelkiego rodzaju punkty usługowo-handlowe. Napędzają go wspomniany już wzrost liczby ludności dzielnicy, rozwój infrastruktury biurowej oraz cykliczne aktywności kulturalne. Właśnie dlatego inwestycja w lokal na Wilanowie, pozwalający otworzyć własny biznes, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Agencja nieruchomości Locus posiada w swoim portfolio właśnie taką nieruchomość, którą z powodzeniem można zaadaptować na własną działalność gospodarczą. Jest to usytuowany na parterze lokal o powierzchni 98,5 m.kw. Mieści się on w nowym bloku, wewnątrz mieszkaniowej części osiedla. Usytuowanie to zapewnia spokój i ciszę, przez co miejsce idealnie nada się na lokalny punkt usługowy, nakierunkowany na okolicznych mieszkańców.

fot. Mat. locus.pl
fot. Mat. locus.pl
fot. Mat. locus.pl
fot. Mat. locus.pl

Wraz z dalszym rozwojem dzielnicy, działalność gospodarcza tego typu może być na wagę złota – zwłaszcza, gdy umożliwia zbudowanie bezpośrednich kontaktów z klientami. A ten lokal właśnie na to pozwala. Więcej informacji i szczegółów na jego temat wraz z kontaktem do agenta znajdują się TUTAJ.