Mieszkanie na Bemowie - dlaczego warto w nie zainwestować? - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Mieszkanie na Bemowie – dlaczego warto w nie zainwestować?

19 kwietnia 2024

Bemowo jest jedną z 18 dzielnic Warszawy. Położona jest w lewobrzeżnej części stolicy, w najbliższym sąsiedztwie m.in. Woli oraz Bielan. Zgodnie z danymi z roku 2023, zamieszkuje ją na co dzień niemal 130 000 osób. Co mogło przekonać tak dużą liczbę ludzi do wybrania właśnie tego miejsca? Przyjrzymy się powodom, dla których warto zainwestować w mieszkanie na Bemowie.

Na sam początek warto zwrócić uwagę na lokalizację dzielnicy. Przez fakt, że Bemowo jest położone nieco dalej od ścisłego centrum Warszawy, znajduje się dużo bliżej podmiejskich, lesistych terenów. Co więcej – w samym jej obrębie mieści się wiele parków i obszarów zielonych, które pozwalają mieszkańcom dzielnicy cieszyć się możliwością bliskiego obcowania z naturą.

Jednak pomimo stosunkowego oddalenia od centrum Warszawy, Bemowo pozostaje dzielnicą dobrze skomunikowaną z resztą miasta. Dojeżdża tu między innymi metro (linia M2), co w znaczący sposób skraca czas przemieszczania się po wszystkich najważniejszych punktach stolicy. Bemowo posiada ponadto dobrze rozwiniętą siatkę komunikacyjną, na którą składa się obecność wielu połączeń autobusów oraz tramwajów, prowadzących bezpośrednio do Śródmieścia. Mieszkanie na Bemowie jawi się zatem jako naprawdę atrakcyjna opcja dla wszystkich korzystających na co dzień z transportu publicznego.

Na tym jednak zalety dzielnicy się nie kończą. Należy bowiem nadmienić, że Bemowo jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się warszawskich dzielnic. Niedługo, według planów, otwarte zostaną trzy nowe stacje metra. Co więcej, zgodnie z zapowiedziami władz dzielnicy, w najbliższym czasie planują one przeznaczyć duże środki na rozwój infrastruktury oświatowej. To wyraźna odpowiedź na potrzeby młodych rodzin, w oczach których Bemowo zyska na atrakcyjności.

Kolejnym istotnym atutem Bemowa jest natomiast kwestia dużego bezpieczeństwa. Poziom przestępczości jest tu bowiem niezwykle niski. Większość zgłoszeń dotyczy drobnych spraw, takich jak niewielkie zniszczenia mienia czy zakłócanie ciszy nocnej. Ten fakt z całą pewnością docenią wszyscy nowi mieszkańcy tej części Warszawy.

Zdając sobie sprawę z rosnącego zainteresowania Bemowem jako dobrą dzielnicą do życia, agencja nieruchomości Locus posiada w swoim portfolio ofertę sprzedaży mieszkania, znajdującego się właśnie w tej dzielnicy. Mowa tu o 51 metrowym, umeblowanym lokum położonym w dobrej lokalizacji. To oferta, która z całą pewnością przykuje uwagę wielu poszukujących w tym momencie mieszkania. Zaś więcej szczegółów oraz informacji znaleźć można pod TYM LINKIEM. Gorący zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją.