Mieszkanie na Woli - dlaczego warto w nie zainwestować? - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Mieszkanie na Woli – dlaczego warto w nie zainwestować?

8 lutego 2024

Wola jest jedną z 18 dzielnic Warszawy, której tereny znalazły się w administracyjnych granicach stolicy w 1916 roku. Choć oryginalnie była obszarem czysto przemysłowym, to obecnie jej charakter uległ radykalnej zmianie. Stąd inwestycja w mieszkanie na Woli może być naprawdę interesującą perspektywą. Przyjrzymy się jej nieco bliżej.

Na sam początek warto wspomnieć o samej lokalizacji dzielnicy. Jest to jeden z ważniejszych aspektów, który sprawia, że mieszkanie na Woli może jawić się jako atrakcyjne rozwiązanie dla wielu osób. Wola bowiem usytuowana jest blisko serca stolicy, jakim jest Śródmieście. To zaś sprawia, że do większości najważniejszych punktów Warszawy można dojechać w zaledwie kilkanaście minut. To duże udogodnienie, biorąc pod uwagę rozmiar i rozległość obszaru stolicy.

Wola jest również jedną z lepiej skomunikowanych dzielnic Warszawy. Na jej obszarze znajduje się bowiem wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz aż 7 stacji metra. To idealne rozwiązanie dla wszystkich korzystających na co dzień z komunikacji publicznej. W granicach Woli ponadto mieści się dworzec Warszawa Zachodnia, obsługujący liczne połączenia kolejowe – zarówno krajowe, jak i te zagraniczne. Komunikacja jest zatem naprawdę mocną stroną tej dzielnicy

Wola jest również tym obszarem miasta, który stale się rozwija. W dzielnicy powstają bowiem nowe projekty osiedli mieszkaniowych oraz inwestycji o charakterze biznesowym i usługowym. Wszystkie one w widoczny sposób zmieniły krajobraz Woli, nadając mu nowoczesnego charakteru, prestiżu oraz wyjątkowości. Co równie ważne – dzielnica ta również uchodzi za bezpieczne miejsce do życia w Warszawie. Aspekt bezpieczeństwa ulega tam stałej, nieprzerwanej poprawie na przestrzeni ostatnich lat.

Pomimo stawiania na nowoczesność, na Woli znaleźć można również obiekty i atrakcje upamiętniające historię zarówno dzielnicy, jak i całej Warszawy. Do najważniejszych takich miejsc należy zaliczyć Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego czy pozostałości muru getta warszawskiego. Wszystkie te miejsca są chętnie odwiedzanie nie tylko przez warszawiaków, ale również turystów z Polski i zagranicy.

Inwestycja w mieszkanie na Woli może być zatem naprawdę dobrym rozwiązaniem dla każdego poszukującego lokum w stolicy. Pomóc może w tym agencja Locus, która w swoim portfolio posiada oferty kupna lub wynajmu mieszkania właśnie w tej dzielnicy.

Pierwszym z nich jest 67-metrowe 2-pokojowe mieszkanie na zamkniętym osiedlu przy ulicy Żelaznej. To, co nadaje wyjątkowości tej nieruchomości to jej lokalizacja – w pobliżu znajduje się bowiem wiele przystanków autobusowych i tramwajowych. W okolicy również mieści się Plac Bankowy czy Hala Mirowska. Mieszkanie znajduje się w dobrym stanie, w bloku z odnowionymi klatkami schodkowymi. Więcej informacji i szczegóły oferty wraz z kontaktem do agenta dedykowanego tej nieruchomości znajdują się TUTAJ.

fot. Mat. locus.pl
fot. Mat. locus.pl

Drugie interesujące mieszkanie w portfolio agencji Locus mieści się natomiast nieco bliżej śródmieścia. Jest to udostępnione na wynajem 38-metrowe mieszkanie w wieży Platinium Tower, położonej w sąsiedztwie Placu Europejskiego oraz centrum biurowego przy Rondzie Daszyńskiego. Mieszkanie jest więc otoczone różnorodnymi punktami gastronomiczno-usługowymi. Na tym jednak nie kończy się jego wyjątkowość. Mieszkańcy lokum wewnątrz Platinium Tower mogą ponadto korzystać z infrastruktury przyległego do wieżowca hotelu Hilton. Mowa tu między innymi o prestiżowym centrum SPA czy o klubie Fitness Holmes Place. Więcej informacji i szczegóły oferty wraz z kontaktem do agenta dedykowanego tej nieruchomości znajdują się TUTAJ.

fot. Mat. locus.pl
fot. Mat. locus.pl