Mieszkanie na Żoliborzu - dlaczego warto w nie zainwestować? - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Mieszkanie na Żoliborzu – dlaczego warto w nie zainwestować?

29 lutego 2024

Żoliborz jest jedną z 18 dzielnic Warszawy, położoną bezpośrednio nad lewym brzegiem Wisły. Od północy graniczy z Bemowem, od południa zaś ze Śródmieściem i Wolą. Ta stosunkowo niewielka część stolicy ma dużo do zaoferowania jej mieszkańcom. Przyjrzymy się zatem kilku powodom, dla których warto zainwestować w mieszkanie na Żoliborzu.

Pomimo bliskości ścisłego centrum Warszawy, Żoliborz jest dzielnicą stosunkowo cichą i spokojną. To istotna informacja dla każdego, kto ceni sobie możliwość wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku, charakterystycznego dla wielu miejsc naszej stolicy. I tak w dzielnicy znajduje się wiele parków i terenów zielonych. Do najpopularniejszych z nich należy Kępa Potocka, Park Żeromskiego czy Park Cytadela. To wprost doskonałe miejsca na relaks i odpoczynek. Co więcej – tereny te również przypadną do gustu rodzinom z dziećmi, gdyż są one pełne nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw.

Dużą zaletą Żoliborza jest także rozwinięta siatka komunikacyjna. W dzielnicy znajduje się wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz stacje metra. Wszystkie one gwarantują mieszkańcom stosunkowo szybki i bezpośredni dojazd do najważniejszych punktów Warszawy. Ulokowanie Żoliborza w bezpośredniej okolicy Śródmieścia zapewnia ponadto łatwe skomunikowanie dzielnicy z centrum dla użytkowników samochodów osobowych.

Istotnym plusem Żoliborza jest również jego bogata oferta gastronomiczna i usługowa. Wyjątkowym miejscem na mapie dzielnicy jest chociażby Targ Śniadaniowy, pełen świeżych produktów wysokiej jakości od lokalnych dostawców. Na Żoliborzu znajduje się również wiele klimatycznych, wartych polecenia restauracji i kawiarni, oferujących szeroki wachlarz kuchni – również tych wegetariańskich i wegańskich. Ten fakt z całą pewnością zaspokoi nawet najbardziej wygórowane kulinarne potrzeby mieszkańców.

Agencja nieruchomości Locus posiada w swoim portfolio mieszkanie na Żoliborzu. Z naszą pomocą można więc zrealizować cel, jakim jest zakup nieruchomości w tak atrakcyjnej lokalizacji.

Lokum to jest pięknym apartamentem o metrażu 59 m.kw., położonym praktycznie w samym sercu Żoliborza. W najbliższym sąsiedztwie mieszkania znajduje się stacja metra Marymont, która zapewnia dogodne skomunikowanie z centrum Warszawy. W okolicy nieruchomości mieści się również wiele punktów gastronomicznych i handlowo-usługowych oraz wspomniana już Kępa Potocka. To idealny miks, pozwalający cieszyć się wszelkimi udogodnieniami dużego miasta oraz obcowaniem z przyrodą i terenami zielonymi. Nieruchomość jest ponadto optymalnym rozwiązaniem dla rodziców, gdyż w niedalekiej odległości mieszczą się szkoły oraz przedszkola.

Mieszkanie składa się z przestronnego salonu połączonego z kuchnią, sypialni, holu oraz dużego balkonu wychodzącego na zielony dziedziniec. Wnętrze lokum został wykończone z dbałością o najwyższą jakość, co dodaje tej ofercie wyjątkowej atrakcyjności. Mieszkanie ponadto posiada meble kuchenne i sprzęt wyposażony w szafy wnękowe. Podłoga zaś pokryta jest panelami.

Salon z kuchnią, fot. mat. locus.pl
Salon z kuchnią, fot. mat. locus.pl
Sypialnia, fot. mat. locus.pl
Sypialnia, fot. mat. locus.pl
Zielony dziedziniec, fot. mat. locus.pl
Zielony dziedziniec, fot. mat. locus.pl

Mieszkanie dostępne jest od zaraz – warto więc jest rozważyć tę ofertę! Więcej szczegółów oraz informacji dotyczących nieruchomości wraz z kontaktem do agenta, znajdują się TUTAJ.