Nieruchomości komercyjne - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Nieruchomości komercyjne

1 marca 2020

Podsumowanie transakcji w których pośredniczyła Agencja nieruchomości Locus w segmencie nieruchomości komercyjne w 2019 roku.

2019 roku w segmencie nieruchomości komercyjnych należał w Polsce do rekordowych. Zarówno pod względem wartości przeprowadzonych transakcji sprzedaży ( 7,7 mln euro) jak i oddanych do użytku powierzchni biurowych i magazynowych. W 2019 roku podaż nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczyła 11 mln mkw, a ilość transakcji wzrosła o 50%.

Agencja nieruchomości Locus osiągnęła w 2019 roku znakomite wyniki pośrednicząc przy sprzedaży ponad 10 000 mkw powierzchni biurowej i użytkowej. Główne transakcje z segmentu nieruchomości komercyjne w to sprzedaż budynku biurowego przy ul. Biograficznej w Warszawie o powierzchni niespełna 3000 mkw, sprzedaż 1682 mkw powierzchni biurowych przy ul. Gen. Sikorskiego w Warszawie i 500 mkw przy ul. Kondratowicza. Zamknęliśmy również proces sprzedaży lokalu pod klinikę medycyny estetycznej przy ul. Pawiej ( lokal 563 mkw). Nasza aktywność nie ograniczała się tylko do rynku warszawskiego, pośredniczyliśmy również przy sprzedaży biurowej kamienicy o powierzchni 1200 mkw położonej w centrum Katowic przy ul. 3 maja.

Rok 2020 także zapowiada się interesująco. Prowadzimy negocjacje sprzedaży kilku nieruchomości, zainteresowanie transakcjami jest spore, chociaż stosunkowo niskie stopy zwrotu nie przyspieszają podejmowania decyzji.

Aktualnie posiadamy w obsłudze 29 obiektów komercyjnych oraz 105 biurowców i lokali biurowych położonych w Warszawie przeznaczonych do sprzedania.