Nowe biura do wynajęcia na Dolnym Mokotowie - biura do wynajęcia LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Nowe biura do wynajęcia na Dolnym Mokotowie

27 marca 2020

W cieniu spektakularnych inwestycji biurowych w centrum Warszawy i na bliskiej Woli, bez większego rozgłosu powstają większe i mniejsze, kameralne inwestycje oferujące biura do wynajęcia na warszawskim Dolnym Mokotowie.

Czerniaków to część Mokotowa leżąca między skarpą warszawską a korytem Wisły. Głównymi arteriami Czerniakowa są ulice Czerniakowska, równoległa do niej Jana III Sobieskiego i przecinająca je ul. Gen. Sikorskiego tworząca część Trasy Siekierkowskiej. Właśnie przy skrzyżowaniu tych ulic powstało i buduje się najwięcej biurowców.

Tanie biura do wynajęcia klasy B na Mokotowie – Czerniaków

Pierwszym nowoczesnym budynkiem handlowo – biurowym na Czerniakowie jest wybudowane przy Al. Witosa w 1993 roku Centrum Handlowe Panorama. Poza licznymi butikami dysponuje niezależną częścią biurową. Poza biurami oferowane są również powierzchnie magazynowe zlokalizowane na poziomie – 1. Tuż obok CH Panorama zlokalizowany przy ul. Bobrowieckiej 1 jest wybudowany w 1970 biurowiec  Mon Grand Plaisir. Oczywiście budynek był wielokrotnie remontowany i jest dostosowany do standardów biurowców klasy B. Nieopodal przy ul. Kierbedzia znajduje się kameralny biurowiec który również oferuje tanie powierzchnie biurowe do wynajęcia.

Nowoczesne biurowce na Czerniakowie – Mokotów

Na Czerniakowie swoją siedzibę ma kilka firm, które wybudowały i wykorzystują nowoczesne biurowce na własne potrzeby. Są to Agora wydawca Gazety Wyborczej, która zajmuje budynek zlokalizowany przy ul. Czerskiej oraz Polpharma czołowa polska firma farmaceutyczna, która swoją siedzibę ma w biurowcu Spectra położonym przy ul. Bobrowieckiej. Z kolei przy ul. Pory biuro obsługi ma Innogy ( dawny Stoen). Z kolei na Sielcach przy ul. Dolnej swoją siedzibę wybudował właściciel Biedronki Jeronimo Martins.

Poza biurowcami wykorzystywanymi na własne potrzeby rejon skrzyżowań ul. Czerniakowskie z Trasą Siekierkowską i ul. Jana III Sobieskiego z ul. Gen. Sikorskiego obfituje w budynki oferujące nowoczesną powierzchnię biurową pod wynajem. W okolicach ul. Czerniakowskie możemy wynająć biuro w biurowcu Bobrowiecka 8, który dysponuje powierzchnią ok 22 000 mkw biur do wynajęcia i ok. 2 000 mkw powierzchni usługowej. Biurowiec został oddany do użytku pod koniec 2017 roku. Dużo mniejszym obiektem jest bardziej kameralny, zlokalizowany przy ul. Czerskiej, biurowiec X2 Boutique Office. Budynek o powierzchni ok. 8000 mkw został oddany do użytku w 2015 roku. Biurowce te oferują nowoczesne biura do wynajęcia na Mokotowie za umiarkowany czynsz najmu.

Bliżej skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Sobieskiego zostały wybudowane biurowce F2 Boutique Office i Witosa Point. F2 Boutique Office został wybudowany w 2017 roku i dysponuje powierzchni ok 8 000 mkw, zaś Witosa Point powstał rok później i ma niespełna 7 000 mkw powierzchni. Blisko 4 000 mkw mamy możliwość wynajęcia w biurach zlokalizowanych w wielofunkcyjnym obiekcie przy ul. Sobieskiego 104.

Nowe biurowce w budowie

Deweloperzy sukcesywnie dostarczają na rynek nowe obiekty zlokalizowane w tym rejonie. W wielofunkcyjnym mieszkalno – biurowym projekcie Moje Miejsce biurowiec B1 o powierzchni najmu prawie 18 000 mkw został już oddany do użytku, a biurowiec B2 jest w trakcie realizacji. Z kolei przy ul. Czerniakowskiej powstaje porównywalny wielkościowo biurowiec X20, którego zakończenie budowy planowane jest na koniec 2020 roku. Przy ul. Sieleckiej realizowany jest kameralny projekt Kolonia Sielce Office, który będzie dysponował ok 4 000 mkw powierzchni biurowej przeznaczonej do wynajęcia.

Mokotów Dolny – nowe zagłębie biurowe

Rejon rozwija się całkiem dynamicznie. Oczywiście nie jest w stanie zdetronizować obszarów śródmiejskich i bliskiej Woli, ale staje się dla nich całkiem rozsądną alternatywą. Szczególnie wziąwszy pod uwagę że czynsz najmu powierzchni biurowe jest tu o kilka Euro na metrze mniejszy. Jeżeli poszukujesz biura do wynajęcia na Mokotowie lub w Warszawie zachęcam abyś wziął ten rejon pod uwagę.

Autor: Jarosław Gabler

Agencja nieruchomości Locus