Kupno biurowca Curtis Plaza zrealizowane. Jaki los go czeka? - LOCUS Biuro nieruchomości – Warszawa

Kupno biurowca Curtis Plaza zrealizowane. Jaki los go czeka?

16 marca 2024

Kupno biurowca Curtis Plaza zostało oficjalnie zrealizowane. Dotychczasowy właściciel obiektu, spółka Curtis Development, sprzedała budynek jednej z dużych polskich firm deweloperskich.

Kupno biurowca Curtis Plaza zrealizowane, fot. mat. agencji nieruchomości Locus
Kupno biurowca Curtis Plaza zrealizowane, fot. mat. agencji nieruchomości Locus

Położony przy ulicy Wołoskiej 18 biurowiec Curtis Plaza jest niejako obiektem kultowym w skali całej Warszawy. To jego powstanie bowiem było impulsem do pojawienia się nowych inwestycji tego typu w najbliższym otoczeniu budynku. Z czasem było ich na tyle dużo, że cała okolica przybrała charakter stricte biurowy. Dziś zaś znamy to miejsce pod nieformalną, żartobliwą nazwą warszawskiego „Mordoru”. Według szacunków z 2018 roku, do „Mordoru” codziennie do pracy dojeżdżało nawet 100 000 osób. Curtis Plaza zatem naprawdę dał początek czemuś wyjątkowemu.

Co jednak warto nadmienić w kontekście biurowca Curtis Plaza – będzie on z dużym prawdopodobieństwem przeznaczony do rozbiórki. Pozwolenie na taką akcję otrzymał jeszcze były właściciel budynku. Kupno biurowca jednak ma nie ochronić go przed rozbiórką, bowiem nowy nabywca nie przedłużył umów najmu powierzchni budynku, dając firmom czas na opuszczenie go do końca marca.

Jakiekolwiek plany związane z nowym zagospodarowaniem terenu Curtis Plaza poznać możemy najwcześniej w kwietniu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że transakcja ta jest wyrazem trendu, panującego od pewnego czasu na rynku nieruchomości. Polega on na nabywaniu budynków biurowych i późniejszą zmianę sposobu użytkowania gruntu, na którym się znajdują. W ten sposób, potencjalny inwestor może zagospodarować nabyty teren zabudową mieszkaniową, hotelową czy o charakterze akademickim. Gama możliwości jest tu zatem naprawdę szeroka.

Kupno biurowca może jednak jawić się jako przedsięwzięcie o ogromnej skali, wymagające wiele wysiłku ze strony potencjalnego nabywcy. Nie oznacza to natomiast, że należy przez to zrezygnować z takiej inwestycji – zwłaszcza, gdy można liczyć na profesjonalną pomoc. W takiej właśnie asyście specjalizuje się agencja nieruchomości Locus.

Agencja nieruchomości Locus posiada w swoim portfolio kilkadziesiąt naprawdę atrakcyjnych ofert kupna biurowców. Z pomocą naszych specjalistów można sfinalizować transakcję zakupu budynku, gwarantującego wysoką dochodowość z tytułu najmu (więcej informacji TUTAJ), biurowca mieszczącego się w eleganckiej kamienicy (więcej informacji TUTAJ) czy 12-piętrowego wieżowca w doskonałej lokalizacji (więcej informacji TUTAJ)

To jednak jedynie wycinek z pełnego atrakcyjnych i interesujących ofert portfolio agencji nieruchomości Locus. Co więcej – nie są one skierowanie jedynie do tych, chcących związać przyszłość swojej inwestycji z rynkiem nieruchomości biurowych. Użytkowanie gruntów oferowanych obiektów można bowiem – zgodnie z panującym trendem – przekształcić w zabudowę o innym przeznaczeniu, zgodnym z celami i chęciami nabywcy. Więcej informacji wraz z pełną listą wystawionych na sprzedaż biurowców można znaleźć pod TYM linkiem.